Marin Huş Kontraplak ( Su Kontrası ) Suya Dayanıklı Marin

Fiyat:
229,49 TL
Havale / EFT:
222,61 TL
42,82 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
*Ürün sipariş boyutuna göre özel üretilmektedir, sipariş tarihinden itibaren en geç ertesi iş günü sürecinde kargoya teslim edilebilecektir.
 
*Doğal Huş ağacından suya dayanıklı marin 4 MM, 6 MM, 8 MM, 10 MM, 12 MM, 15 MM ve 18 MM kalınlığında seçeneklerdeki ebatları mağazamızda bulunmaktadır.

Her türlü sipariş ve bilgi için 0553 867 0729 whatsap hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
 
BİR YÜZÜ BUDAKLI BİR YÜZÜ BUDAKSIZ...
 
Kontraplak, birbirine çapraz şekilde sıralanmış ve fenolik reçine yapıştırıcı ile yapıştırılmış ince katmanlardan oluşan bir ahşap paneldir. Bir kontrplak panel 1.5-3.2 mm kalınlığında en az üç katmandan oluşur. Katmanların çapraz dizilmesi, birbirini takip eden katmanların lif yönlerinin 90º açı oluşturması anlamına gelir.Bir panelde daima tek sayıda katman bulunur, böylece her iki yüzeyde lif yönleri paralel olur..
Yat ,gemi ve hobi yapım işleri  için huş kontrplak kullanılır. Karoser sanayinde (kamyon ve kamyonetlerin araç içi veya dışının kaplamaları için Huş kontrplak döşenir.reklam tabelaları huş kontraplakları ,billboardlar için huş kontrplaklar kullanılır . Huş kontrplak üretimi yapmak için sağlıklı ve dokulu kerestelerin ,son teknoloji makinelerle soyularak elde edilen ince ağaç katmanlarının lifleri ters olarak huş kontrplak üretimi için suyuna ve sokrasına ince katmanların papel halinde istenilen kalınlıkta huş kontrplaklar üretmek için amacına uygun tutkallayüksek basınç altında preslenilerek huş kontrplak çeşitleri üretilir.  Huş Kontrplaklar için yapılan bu üretim aşamaları huş kontraplakların ömrünün uzamasını  ve  huş kontraplakların dayanıklılığını ün üst seviyeye çıkartmaktadır . Diğer bir değişle huş kontrplak ağacından ince ağaç katmanların fenolik reçine ile yapıştırılarak birbirine çapraz dizilmesi ile elde edilen ahşap panele (masif panel) huş kontrplak denir.  Katmanlar üst üste gelen papellerin lif yönleri birbirine dik olacak şekilde yerleştirilir. Huş Kontrplak panelinde her zaman tek sayıda katman olur .böylece huş kontrplaklarda yüzey katmanlarının lif yönü aynı olur. Huş kontrplak paneller sert ağaç katmanları ,fenolik film,plastik laminat ,doyurulmuş kağıt ,fiber takviyeli reçine ,boya veya cila ile kaplanılarak huş kontrplak üretilebilir. Huş Kontrplak çeşitlerinden filmli huş kontrplak (plywood)son derece hafif malzeme olan huş kontrplak ,hafifliğine rağmen mekanik bir dayanıklılığa sahiptir. Kalıp işlerinden iç bölme ve çatı kaplama işlerine iskele yapımında playwood huş kontrplak kullanılmaktadır. Parke ve zemin endüstrisine, büro mobilyaları yapımında ,masa ve sandalye yapımına kadar birçok sektörde plywood huş kontrplak çeşitleri kullanılmaktadır.
 
KULLANIM ALANLARI : GEMİ VE UÇAK MODELCİLİĞİ, MÜZİK ALETLERİ, OYUNCAK YAPIMI, KESME OYMA GİBİ BİRÇOK HOBİ ÇALIŞMASINDA KULLANILMAKTADIR..
 
ORJİNALLİĞİNİ BOZMAMAK İÇİN ZIMPARA YAPILMAMIŞTIR.
Diğer Özellikler
Stok KoduPLKMRNKNT01
MarkaiAhşap
Stok DurumuVar
MRN01

plaka-tutkal

HAKKIMIZDA

ÜYE İŞLEMLERİ

SİPARİŞ İŞLEMLERİ

S.S.S

SÖZLEŞMELER

SOSYAL MEDYA

Hakkımızda Yeni Üyelik Eski Siparişlerim Garanti - İade Şartları Gizlilik Politikası     
İletişim Bilgilerimiz Üye Girişi Sipariş Takibi İade Şartları Üyelik Sözleşmesi    
Banka Hesaplarımız Üyelik Bilgileriniz     Satış Sözleşmesi    
  Adres Bilgileriniz          
  Şifre Değiştirme          

 

 

 

 

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.